Vrsta projekta
IPA IIIc Science and Innovation Investment Fund – SIIF, 2nd call, Lot 1
Fond za ulaganje u znanost i inovacije
Period provedbe
06.04.2013. – 05.04.2015.
Financijska vrijednost projekta
902,070,00 EUR
Doprinos Europske komisije
750.000,00 EUR
Nositelj projekta
Sveučilište u Splitu
Partneri:
Sveučilište u Splitu, Sveučilište u Dubrovniku, Sveučilište u Rijeci, Sveučilište u Puli, Sveučilište u Zadru, Sveučilište u Zagrebu, Veleučilište u Šibeniku, Veleučilište „Marko Marulić“ Knin, Institut za oceanografiju i ribarstvo, Institut za jadranske kulture i melioraciju krša, Medicinski fakultet Split, Pomorski fakultet Split, Prirodoslovno – matematički fakultet Split, Kemijsko – tehnološki fakultet Split, Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje Split, Fakultet građevinarstva, arhitekture i geodezije Split.
Pridruženi partneri:
Splitsko - dalmatinska županija, Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Split, Javna ustanova RERA SD, Ekonomski fakultet Split, AIESEC, Hrvatska udruga poslodavaca, Javna ustanova Razvojna agencija Šibensko - kninske županije, PODI Šibenik, Regionalna razvojna agencija Dubrovačko - neretvanske županije DUNEA, Tehnološki i poslovno – inovacijski centar za marikulturu Sveučilišta u Dubrovniku MARIBIC, Poslovno - inovacijska agencija Republike Hrvatske BICRO.
Svrha projekta
Doprinijeti razvoju transfera znanja i tehnologije te komercijalizacije na visokoobrazovnim institucijama i javnim istraživačkim institucijama hrvatskog dijela Jadrana kako bi se povećao broj i konkurentnost tvrtki u regiji.
Cilj projekta
Potaknuti i povećati inovacije razvojem usluga, vještina i kompetencija u mreži visokoobrazovnih institucija i javnih znanstvenih instituta hrvatskog dijela Jadrana i poboljšanje prepoznatljivosti i dostupnosti razvijenih usluga.
Mapiranjem znanja i tehnologija izgradit će se baza suradnje koja će biti na raspolaganju tvrtkama u regiji i šire. Brojni sektorski susreti, radionice, b2b susreti, okrugli stolovi i otvoreni dani omogućit će poduzetnicima i znanstvenicima razgovore o komercijalizaciji i razvoju novih proizvoda i tehnologija te zajedničkim projektima. Kroz aktivnosti projekta “TTAdria” podržat će se razvoj i uspostavljanje trajnih usluga u području razvoja tehnologija na sveučilištima i javnim institutima koje će olakšati suradnju znanosti i gospodarstva, poboljšati otvorenost i veze znanosti i gospodarstva te aktivno uključiti širu društvenu zajednicu.
Stvaranjem jadranske mreže za transfer tehnologije stvorit će se osnova za buduće projekte i nova partnerstva, a transferom naprednih tehnologija i specifičnih znanja potaknuti pozitivne promjene u gospodarstvu.
Kontakt osobe:
Nikola Balić, voditelj projekta TTAdria, nikola@unist.utt.hr
mr.sc. Tanja Radić Lakoš, inovacijski kontakt na Veleučilištu u Šibeniku, tanja@vus.hr
Više informacija potražite na web stranici: http://www.utt.unist.hr/hr/ttadria